Popis strešných okien

Aké plastové strešné okná? Vyberajte prevedenie s trojsklami.

Plastové strešné okná Toso®

Plastové strešné okná s dvojsklom

Plastové strešné okná s trojsklom

... majú elegantný biely povrch, nevyžadujúci žiadnu údržbu ani lakovanie. Z vonkajšej strany sú opatrené bezúdržbovou šedočiernou farbou v rovnakom odtieni ako lemovanie. Naše plastové strešné okná vynikajú unikátnym systémom komôr s vystuženou oceľovou armatúrou, kde sú komory navyše vyplnené izoláciou. Komory vyplnené izoláciou zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti a robia okno odolné proti vzniku nežiaduce kondenzácie. Vďaka tomu nedochádza k roseniu ani pri extrémnych teplotných rozdieloch medzi vonkajším prostredím a prostredím v miestnosti (napríklad v zimných mesiacoch, kedy je vonkajšia teplota - 20 a teplota v miestnosti +20 stupov) dochádza k vzniku kondenzácie. Kondenzát následne kvapká na podlahu prípadne spôsobuje iné škody. Pri strešných okien Toso k podobným problémom s kondenzáciou nedochádza práve vďaka unikátnemu a patentovo chránenému systému komôr vyplnených izoláciou. Aj z týchto dôvodov plastové strešné okná Toso svojim užívateľom poskytujú nielen mimoriadne tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj maximálnu bezstarostnosť a komfort užívania.

Drevené strešné okná Toso®

Drevené strešné okná s dvojsklom

Drevené strešné okná s trojsklom

... sú vyrobené z lamelovanej a výberovej severskej borovice s bezchybnou štruktúrou v najvyššej možnej kvalite A +, ktorá zaručuje nielen dlhú životnosť a pevnú konštrukciu, ale tiež spĺňa aj najprísnejšie estetické kritériá. Drevené časti strešných okien sú podtlakovo impregnované sofistikovaným spôsobom vákuovej impregnácie a drevo je potom opatrené ďalšími dvomi vrstvami ekologického laku, ktorý dokonale podčiarkuje prírodnú krásu dreva. Všetko drevo pochádza výlučne z lesov spravovaných certifikovaným systémom podporujúci trvalo udržateľné lesné hospodárenie. Toso vlastnú certifikáciu PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification).

Výrobca strešných okien Toso.

Svetlíkové okná pre ploché strechy

Strešné svetlíky Toso®

  • URČENÉ PRE PLOCHÉ STRECHY S NÍZKYM SKLONOM OD 2-15°
  • KOMPLETNÝ SET OBSAHUJÚCE OKNO + VRCHNÚ JEDNOTKU (CELKOM 3 SKLÁ)
  • VRCHNÁ JEDNOTKA ZASKLENIA OKNÁ S ESTETICKÝM PLOCHÝM KRYCÍM SKLOM
  • DODÁVANÉ V PREVEDENÍ NEOTVÁRAVOM I OTVÁRAVOM
  • TVRDENÉ VONKAJŠIE SKLO SA SAMOČISTIACI TITÁNOVOU VRSTVOU
  • LAMINOVANÉ BEZPEČNOSTNÉ VNÚTORNÉ SKLO
  • ZÁRUKA 10 ROKOV

 Svetlík elektrický Toso

Zasklenie okien Toso®

Dvojskla

Do strešných okien Toso sú používané nové dvojskla, v ktorých sú aplikované dva nízkoemisné povlaky na miesto jedného. Vďaka tomuto riešeniu nové zasklenie odráža v zime viac tepla späť do miestnosti a tým znižuje náklady na energiu a zlepšuje komfort bývania. Toto energeticky úsporné riešenie zaisťuje lepší súčiniteľ prestupu tepla U = 1,0 W / m2K. Pre dlhú životnosť sú všetky strešné okná Toso dodávané s tvrdeným zasklením odolným proti krupobitiu.

Trojskla

toso-drevene-s-trojsklomtoso-plastove-s-trojsklom

Zasklenie nízkoenergetickými trojsklami s dvoma komorami v porovnaní so štandardnými jednokomorovými dvojsklami zaisťuje lepšiu izoláciu, čo znamená menej tepelných strát v zime a zadržanie prieniku tepla v lete. Okná s tromi sklami sú charakteristické lepšou hodnotou U, a to ako u zasklenia, tak u okenného rámu, čo znižuje náklady na vykurovanie a tým znižuje znečistenie životného prostredia. U nášho zasklenia sú obe komory vyplnené vzácnym plynom a všetky sklá sú opatrené nízkoemisívnou vrstvou. Výsledkom je skvelá hodnota U = 0,77 W / m²K. Tiež pri oknách Toso s trojsklami sú použité tvrdené sklá odolná proti krupobitiu.

Kvalitná výroba

Produkty Toso sú vyrábané v európskych továrňach spoločnosti VKR holding. Výrobné závody spĺňajú predpisy noriem kvality a sú certifikované ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Všetky naše výrobky sú testované výhradne v prestížnom nemeckom testovacom inštitúte IFT Rosenheim GmbH.