Popis strešných okien

plastove strešné okno Toso

Plastové strešné okná Toso®

Plastové strešné okná s dvojsklom

Plastové strešné okná s trojsklom

... majú elegantný biely povrch, nevyžadujúci žiadnu údržbu ani lakovanie. Z vonkajšej strany sú opatrené bezúdržbovou šedočiernou farbou v rovnakom odtieni ako lemovanie. Naše plastové strešné okná vynikajú unikátnym systémom komôr s vystuženou oceľovou armatúrou, kde sú komory navyše vyplnené izoláciou. Komory vyplnené izoláciou zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti a robia okno odolné proti vzniku nežiaduce kondenzácie. Vďaka tomu nedochádza k roseniu ani pri extrémnych teplotných rozdieloch medzi vonkajším prostredím a prostredím v miestnosti (napríklad v zimných mesiacoch, kedy je vonkajšia teplota - 20 a teplota v miestnosti +20 stupov) dochádza k vzniku kondenzácie. Kondenzát následne kvapká na podlahu prípadne spôsobuje iné škody. Pri strešných okien Toso k podobným problémom s kondenzáciou nedochádza práve vďaka unikátnemu a patentovo chránenému systému komôr vyplnených izoláciou. Aj z týchto dôvodov plastové strešné okná Toso svojim užívateľom poskytujú nielen mimoriadne tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj maximálnu bezstarostnosť a komfort užívania.

Drevené strešné okná Toso®

Drevené strešné okná s dvojsklom

Drevené strešné okná s trojsklom

Drevené strešné okná Toso

... sú vyrobené z lamelovanej a výberovej severskej borovice s bezchybnou štruktúrou v najvyššej možnej kvalite A +, ktorá zaručuje nielen dlhú životnosť a pevnú konštrukciu, ale tiež spĺňa aj najprísnejšie estetické kritériá. Drevené časti strešných okien sú podtlakovo impregnované sofistikovaným spôsobom vákuovej impregnácie a drevo je potom opatrené ďalšími dvomi vrstvami ekologického laku, ktorý dokonale podčiarkuje prírodnú krásu dreva. Všetko drevo pochádza výlučne z lesov spravovaných certifikovaným systémom podporujúci trvalo udržateľné lesné hospodárenie. Toso vlastnú certifikáciu PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification).

Zasklenie okien Toso®

Dvojskla

Do strešných okien Toso sú používané nové dvojskla, v ktorých sú aplikované dva nízkoemisné povlaky na miesto jedného. Vďaka tomuto riešeniu nové zasklenie odráža v zime viac tepla späť do miestnosti a tým znižuje náklady na energiu a zlepšuje komfort bývania. Toto energeticky úsporné riešenie zaisťuje lepší súčiniteľ prestupu tepla U = 1,0 W / m2K. Pre dlhú životnosť sú všetky strešné okná Toso dodávané s tvrdeným zasklením odolným proti krupobitiu.

Trojskla

toso-drevene-s-trojsklomtoso-plastove-s-trojsklom

Zasklenie nízkoenergetickými trojsklami s dvoma komorami v porovnaní so štandardnými jednokomorovými dvojsklami zaisťuje lepšiu izoláciu, čo znamená menej tepelných strát v zime a zadržanie prieniku tepla v lete. Okná s tromi sklami sú charakteristické lepšou hodnotou U, a to ako u zasklenia, tak u okenného rámu, čo znižuje náklady na vykurovanie a tým znižuje znečistenie životného prostredia. U nášho zasklenia sú obe komory vyplnené vzácnym plynom a všetky sklá sú opatrené nízkoemisívnou vrstvou. Výsledkom je skvelá hodnota U = 0,77 W / m²K. Tiež pri oknách Toso s trojsklami sú použité tvrdené sklá odolná proti krupobitiu.

Kvalitná výroba

Produkty Toso sú vyrábané v európskych továrňach spoločnosti VKR holding. Výrobné závody spĺňajú predpisy noriem kvality a sú certifikované ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Všetky naše výrobky sú testované výhradne v prestížnom nemeckom testovacom inštitúte IFT Rosenheim GmbH.