Drevené strešné okná s dvojsklami - TOSO IDEAL

Akcia
Značka: Toso
od 176 €

Zvoľte variant

parametry TOSO IDEALzáruka 10 rokov na strešné okno Toso Ideal

Zasklenie s tvrdenými dvojsklami U=1,0 W/m2K plnenými argónom. Drevo z výberovej severskej borovice najvyššej kvality A +. Záruka 10 rokov. Mikro-ventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Spodné ovládanie kľukou s trojbodovým uzáverom.

Detailné informácie

rozmer: 55x78 cm
Skladom
176 €
rozmer: 66x118 cm
Skladom
220 €
rozmer: 78x98 cm
Skladom
220 €
rozmer: 78x118 cm
Skladom
233 €
rozmer: 78x140 cm
Skladom
255 €

Podrobný popis

Drevené strešné okno s dvojsklom

Parametre drevených okien s dvojsklom

  • Koeficient zasklenia: Ug = 1.0 W / m2K
  • Koeficient celého okna: Uw = 1.3 W / m2K
  • Mikroventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania
  • Tvrdené dvojsklá 4/17 / 4H vyplnené argónom
  • Pri našich zaskleniach je použitý prémiový teplý rámček, ktorý výrazne obmedzuje možnosť tvorby kondenzátu aj na okraji skla.
  • Naše okná sú vyrábané v závodoch patriacich VKR Holding (majiteľ VELUX Group)
  • Drevo z výberovej severskej borovice s podtlakovou impregnáciou a dvojvrstvovým lakovaním
  • Záruka 10 rokov + doživotná záruka na odolnosť zasklenia proti krupobitiu
  • Strešné okná možno inštalovať do striech o sklone 15 - 90 °

 

Otváranie a obsluha okien

Privetrávanie je zaistené mikro-ventiláciou s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Strešné okná TOSO sú vyrábané v obľúbenom kyvnom prevedení s pántami umiestnenými v strede okna. Tým je zaistená jednoduchá obsluha a v prípade potreby umývania stačí jednoducho okno úplne otvoriť a pretočiť až o 180 stupňov. Tým sa vonkajšia strana skla pretočí do miestnosti a okennú tabuľu tak možno veľmi ľahko umyť. Samotné ovládanie strešného okna je umiestnené v jeho spodnej časti pomocou kvalitnej a estetickej kľučky s trojbodovým uzáverom. Kľuku je možné nastaviť do troch rôznych polôh: v prvej polohe je okno úplne uzavreté a ďalšie dve polohy slúžia pre slabšiu alebo silnejšiu mikro-ventiláciu.

Materiál a povrchová úprava dreva

Drevené časti okien TOSO sú vyrobené z výberového borovicového dreva, ktoré pochádza z certifikovaných lesov. Pre okná TOSO je používané drevo najvyššej kvality A+. Jedná sa o borovicu dánsku, ktorá je vďaka tamojším drsným klimatickým vplyvom podstatne hustejšia a mnohonásobne odolnejšia ako borovice pochádzajúce z tuzemských zdrojov. Drevo je precízne opracované na vysokoobrátkových stojach pre dokonalý vzhľad a hladkosť. Drevo je ďalej ošetrené metódou impregnácie v podtlakových komorách, tak aby bolo chránené hĺbkovo a nie iba na povrchu. Samozrejmosťou je aj konečná povrchová úprava dvoma vrstvami kvalitného vodou riediteľného lakovania. Týmto je zaistená ochrana drevených častí na mnoho rokov.

Dvojica drevených strešných okien s roletami

Zasklenie s doživotnou zárukou

Zasklenie je dôležitým prvkom, ktorý ovplyvňuje nielen tepelné ale aj zvukové a bezpečnostné vlastnosti strešného okna. Pri oknách TOSO je použité kvalitné zasklenie izolačnými dvojsklami s medziskelným priestorom vypleneným argónom. Súčasťou zasklenia je aj prémiový teplý rámček z termoplastu, ktorý znižuje riziko rosenia aj v rohoch zasklenia.

Dôležitou vlastnosťou kvalitného zasklenia je aj jeho odolnosť proti krupobitiu. Z tohto dôvodu je vo všetkých strešných oknách TOSO použité zasklenie s TVRDENÝMI dvojsklami, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti krupobitiu a zaisťujú bezpečnosť podkrovného bývania. Z tohto dôvodu teraz na všetky okná TOSO výrobca poskytuje doživotnú záruku na odolnosť zasklenia proti krupobitiu.

Dodacie lehoty

Všetky strešné okná, rolety, žalúzie, markízy a ďalšie výrobky TOSO máme na sklade v dostatočnom množstve. Dodacia lehota pri všetkých výrobkoch TOSO je preto veľmi krátka a zákazníci majú tovar doručený najčastejšie do troch pracovných dní.

Výrobca

Strešné okná a rolety TOSO vyrába dánsky koncern VKR Holding (vlastník svetoznámej značky VELUX, Velfact, Windows Master, Altaterra). Je to tradičný a svetovo najväčší výrobca strešných okien už od roku 1941.

Záruka

Na tieniace doplnky (vnútorné rolety, žalúzie, markízy a ďalšie) platí záruka na dobu 2 rokov a v prípade predokenných solárnych roliet na dobu 3 rokov. Na strešné okná aj lemovanie TOSO platí záruka na dobu 10 rokov + doživotná záruka na odolnosť zasklenia proti krupobitiu.

Strešné okná nad schodiskom

Dodatočné parametre

Kategória: Strešné okná Toso ®
Záruka: 10 rokov