Popis lemovania

Pre montáž strešných okien Toso je potrebné zvoliť správny druh lemovania. Toso ponúka lemovanie pre všetky druhy krytín. Výber vhodného lemovania nie je nijako zložitý. Nie je potrebné poznať značku strešnej krytiny a stačí len zmerať jej výšku. Pre krytiny s výškou profilu do 16 mm objednávajte lemovanie hladké. Ak je vaša krytina o výške profilu medzi 16 až 50 mm, objednajte lemovanie profilované. Pre krytiny nad 50 mm je určené lemovanie vysoko profilované, ktoré je vhodné pre krytiny s výškou profilu až do 120 mm.

Kompletná ponuka lemovania

hlavicka-toso-3

Použitie

Lemovanie je určené pre vodotesné napojenie strešného okna s krytinou a tým je zaistená 100% vodotesnosť. Na strešné okná aj lemovanie Toso platí záruka v dĺžke 10-tich rokov. Túto mimoriadne dlhú záruku je možné uplatniť, len ak pri inštalácii strešného oka bolo použité originálne lemovanie Toso. Materiál lemovania je z hliníkového plechu, a je opatrené zhodným náterom v tmavo šedej farbe, akú majú strešné okná.


Lemovanie je odolné aj proti extrémnym vplyvom počasia, vodotesnosť je skúšaná v súlade s najprísnejšími normami. Lemovanie pre okná Toso je osadené nižšie v úrovni strechy a tým je docielené lepšej tepelnej izolácie a dokonalejšieho vonkajšieho vzhľadu strešného okna. Spôsob kvalitného spracovania lemovania umožňuje jeho použitie takmer do všetkých druhov strešných krytín, bez ohľadu na použitý materiál a typ profilu. Okrem toho je lemovanie konštruované tak, aby dopĺňalo esteticky vydarený vzhľad strešného okna. Jeho použitie je zrozumiteľné aj pre konečného spotrebiteľa - spojenie jednotlivých dielov je zrejmé a logicky nadväzujúce.