Plastové strešné okná s dvojsklami - TOSO IDEAL

Akcia
Značka: Toso
od 204 €

Zvoľte variant

parametry TOSO IDEALzáruka na plastové strešné okná od výrobca TOSO

Plastové strešné okná Toso sú bezúdržbové a preto veľmi obľúbené pre použitie nielen do miestností s vysokou vlhkosťou. Zasklenie s tvrdenými dvojsklami U=1,0 W/m2K plnenými argónom. Plastové profily z oceľovými výstuhami s komory vyplnenými izoláciou. Záruka 10 rokov. Mikro-ventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Spodné ovládanie kľukou s trojbodovým uzáverom.

Detailné informácie

rozmer: 55x78 cm
Skladom
204 €
rozmer: 66x118 cm
Skladom
248 €
rozmer: 78x98 cm
Skladom
248 €
rozmer: 78x118 cm
Skladom
268 €
rozmer: 78x140 cm
Skladom
292 €

Podrobný popis

Plastové okná Toso

Parametre plastových okien s dvojsklom - IDEAL

 • Koeficient zasklenia: Ug = 1.0 W / m2K
 • Koeficient celého okna: Uw = 1.3 W / m2K
 • Zasklenie: 4/17 / 4H - tvrdená dvojskla plnená argónom
 • Pri našich zaskleniach je použitý prémiový teplý rámček, ktorý výrazne obmedzuje možnosť tvorby kondenzátu aj na okraji skla.
 • Privetrávanie: Mikroventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania
 • Strešné okná možno inštalovať do striech o sklone 15 - 90 °
 • Plastové bezúdržbové profily sú vyplnené izoláciou, čo bráni roseniu a ešte viac zlepšuje tepelnú a protihlukovú izoláciu
 • Záruka 10 rokov + doživotná záruka na odolnosť zasklenia proti krupobitiu

 

Otváranie a obsluha okien

Privetrávanie je zaistené mikro-ventiláciou s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Plastové strešné okná TOSO sú vyrábané v obľúbenom kyvnom prevedení s pántami umiestnenými v strede okna. Tým je zaistená jednoduchá obsluha a v prípade potreby umývania stačí jednoducho okno úplne otvoriť a pretočiť až o 180 stupňov. Tým sa vonkajšia strana skla pretočí do miestnosti a okennú tabuľu tak možno veľmi ľahko umyť. Samotné ovládanie strešného okna je umiestnené v jeho spodnej časti pomocou kvalitnej a esteticky vydarenej kľučky s trojbodovým uzáverom. Kľuku je možné nastaviť do troch rôznych polôh: v prvej polohe je okno úplne uzavreté a ďalšie dve polohy slúžia pre slabšiu alebo silnejšiu mikro-ventiláciu.

Plastové okno v deckej izbe

Materiál plastových okien TOSO

Profily plastových strešných okien TOSO sú vyrobené z prvotriedneho prvoplastu (bez použitia recyklátov) čím je zaistená maximálna odolnosť a tiež stálofarebnosť bez rizika zožltnutia. Profily našich okien zostanú čisto biele po mnoho desaťročí. Celé strešné okno vr. plastových profilov bolo vyvinuté dánskymi špecialistami koncernu VKR holding a taktiež ich výroba je vykonávaná v Dánsku. Vnútri profilov sa nachádzajú oceľové výstuhy, tak aby naše strešné okná obstáli aj v tých najnáročnejších podmienkach a zniesli maximálne tlakové i teplotné zaťaženie bez rizika skrútenia. Sedemkomorový systém je navyše vyplnený izolačným materiálom, čo zaisťuje nielen kvalitnú teplotnú a zvukovú izoláciu, ale nespornou výhodou je zamedzenie rosenia rámov vplyvom teplotných zmien. Tým je zaistený komfort užívania bez problémov s kondenzátom. Všeobecne sú plastové strešné okná obľúbené pre svoju bezúdržbovosť a odolnosť proti vlhkosti.

Zasklenie

Zasklenie je dôležitým prvkom, ktorý ovplyvňuje nielen tepelné ale aj zvukové a bezpečnostné vlastnosti strešného okna. Pri oknách TOSO je použité kvalitné zasklenie izolačnými dvojsklami s medziskelným priestorom vypleneným argónom. Pri našich zaskleniach je vždy použitý prémiový teplý rámček, ktorý výrazne obmedzuje možnosť tvorby kondenzátu aj na okraji skla.

Dôležitou vlastnosťou kvalitného zasklenia je aj jeho odolnosť proti krupobitiu. Z tohto dôvodu je vo všetkých strešných oknách TOSO použité tvrdené zasklenie, ktoré sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti krupobitiu a zaisťuje bezpečnosť podkrovného bývania. Na naše strešné okná TOSO výrobca novo poskytuje doživotnú záruku na odolnosť zasklenia proti krupobitiu.

Plastové strešné okná v kúpeľni

Dodacie lehoty

Všetky strešné okná, rolety, žalúzie, markízy a ďalšie výrobky TOSO máme na sklade v dostatočnom množstve. Dodacia lehota pri všetkých výrobkoch TOSO je preto veľmi krátka a zákazníci majú tovar doručený najčastejšie do troch pracovných dní.

Upozornenie

So strešným oknom je nutné objednať aj lemovanie. Lemovanie slúži na vodotesné napojenie okna s krytinou. Skladom vedieme lemovanie pre hladké, profilované aj vysoko profilované krytiny. V prípade montáže do zostáv máme k dispozícii špeciálne kombi lemovanie pre dvojice okien inštalovaných vedľa seba.

Výrobca

Strešné okná a rolety TOSO vyrába dánsky koncern VKR Holding (vlastník svetoznámej značky VELUX, Velfact, Windows Master, Altaterra). Je to tradičný a svetovo najväčší výrobca strešných okien už od roku 1941.

Záruka

 • Na tieniace doplnky (rolety, žalúzie, markízy a ďalšie) platí záruka na dobu 2 rokov a na vonkajšie solárne rolety 3 roky.
 • Výlezové okná TOSO sú dodávané so zárukou po dobu 5 rokov.
 • Na strešné okná aj lemovanie TOSO platí záruka na dobu 10 rokov (záruka 10 rokov je platná aj v prípade montáže vykonané svojpomocne)
 • Na zasklenie všetkých strešných okien TOSO teraz výrobca poskytuje doživotnú záruku na odolnosť proti krupobitiu.

PVC strešné okno

Dodatočné parametre

Kategória: Strešné okná Toso ®
Záruka: 10 rokov