Drevené strešné okná s trojsklami - TOSO EXCELLENT

Akcia
Značka: Toso
od 200 €

Zvoľte variant

parametry TOSO EXCELLENTzáruka 10 rokov pre drevené strešné okno s trojsklom Toso Excellent

Zasklenie s tvrdenými trojsklami U=0,77 W/m2K plnenými argónom. Drevo z výberovej severskej borovice najvyššej kvality A +. Záruka 10 rokov. Mikro-ventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Spodné ovládanie kľukou s trojbodovým uzáverom.

Detailné informácie

rozmer: 55x78 cm
Skladom
200 €
rozmer: 66x118 cm
Skladom
248 €
rozmer: 78x98 cm
Skladom
248 €
rozmer: 78x118 cm
Skladom
262 €
rozmer: 78x140 cm
Skladom
286 €

Podrobný popis

13-AAY_B1500-bedroom-v03_TOSO 

Parametre okien s trojsklom - EXCELLENT

 • Koeficient trojitého zasklenia: Ug = 0.77 W / m2K
 • Koeficient celého okna: Uw = 1.1 W / m2K
 • Privetrávanie: Mikroventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania
 • Strešné okná možno inštalovať do striech o sklone 15 - 90 °
 • Tvrdené trojsklá - tri sklá a obe komory vyplnené argónom.
 • Pri našich zaskleniach je použitý prémiový teplý rámček, ktorý výrazne obmedzuje možnosť tvorby kondenzátu aj na okraji skla.
 • Naše okná sú vyrábané v závodoch patriacich VKR Holding (majiteľ VELUX Group)
 • Drevo z výberovej severskej borovice s podtlakovou impregnáciou a dvojvrstvovým lakovaním
 • Záruka 10 rokov + doživotná záruka na odolnosť zasklenia proti krupobitiu

 

Zasklenie trojsklami

Zasklenie nízkoenergetickými trojsklami s dvoma komorami v porovnaní so štandardnými jednokomorovými dvojsklami naplnenými argónom zaisťuje lepšiu izoláciu, čo znamená menej tepelných strát v zime a zadržanie prieniku tepla v lete. Okná s tromi sklami sú charakteristické lepšou hodnotou U, a to ako pri zasklení, tak pri okennom ráme, čo znižuje náklady na vykurovanie a tým znižuje znečistenie životného prostredia. Pri našom zasklení sú obe komory vyplnené vzácnym plynom a všetky sklá sú opatrené nízkoemisívnou vrstvou. Použiť je prémiový teplý rámček, ktorý výrazne obmedzuje možnosť tvorby kondenzátu aj na okraji skla. V našich strešných oknách sú použité bezpečné špeciálne trojsklá, na ktoré výrobca novo poskytuje doživotnú záruku na odolnosť proti krupobitiu.

TROJSKLO B1500_jpg_TOSO_1

 

Otváranie a obsluha okien

Privetrávanie je zaistené mikro-ventiláciou s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Strešné okná TOSO sú vyrábané v obľúbenom kyvnom prevedení s pántami umiestnenými v strede okna. Tým je zaistená jednoduchá obsluha, a v prípade potreby umývania stačí jednoducho okno úplne otvoriť a pretočiť až o 180 stupňov, tým sa vonkajšia strana skla pretočí do miestnosti a okennú tabuľu tak možno veľmi ľahko umyť. Samotné ovládanie strešného okna je umiestnené v jeho spodnej časti pomocou kvalitnej a esteticky vydarenej kľučky s trojbodovým uzáverom. Kľuku je možné nastaviť do troch rôznych polôh: v prvej polohe je okno úplne uzavreté a ďalšie dve polohy slúžia pre slabšiu alebo silnejšiu mikro-ventiláciu.

Materiál a povrchová úprava dreva

Drevené časti okien TOSO sú vyrobené z výberového borovicového dreva, ktoré pochádza z certifikovaných lesov. Pre okná TOSO je používané drevo prémiovej akosti A+. Jedná sa o borovicu dánsku, ktorá je vďaka tamojším drsným klimatickým vplyvom podstatne hustejšia a mnohonásobne odolnejšia ako borovice pochádzajúce z tuzemských zdrojov. Drevo je precízne opracované na vysokoobrátkových stojach pre dokonalý vzhľad a hladkosť. Drevo je ďalej ošetrené metódou impregnácie v podtlakových komorách, tak aby bolo chránené hĺbkovo a nie iba na povrchu. Samozrejmosťou je aj konečná povrchová úprava dvoma vrstvami kvalitného vodou riediteľného lakovania. Týmto je zaistená ochrana drevených častí na mnoho rokov.

Drevené okno Toso v obývacej izbe

Dodacie lehoty

Všetky strešné okná, rolety, žalúzie, markízy a ďalšie výrobky TOSO máme na sklade v dostatočnom množstve. Dodacia lehota pri všetkých výrobkoch TOSO je preto veľmi krátka a zákazníci majú tovar doručený najčastejšie do troch pracovných dní.

Výrobca

Strešné okná a rolety TOSO vyrába dánsky koncern VKR Holding (vlastník svetoznámej značky VELUX, Velfact, Windows Master, Altaterra). Je to tradičný a svetovo najväčší výrobca strešných okien už od roku 1941.

Záruka

 • Na tieniace doplnky (rolety, žalúzie, markízy a ďalšie) platí záruka na dobu 2 rokov a na vonkajšie solárne rolety 3 roky.
 • Výlezové okná TOSO sú dodávané so zárukou po dobu 5 rokov.
 • Na strešné okná aj lemovanie TOSO platí záruka na dobu 10 rokov (záruka 10 rokov je platná aj v prípade montáže vykonané svojpomocne)
 • Na zasklenie všetkých strešných okien TOSO teraz výrobca poskytuje doživotnú záruku na odolnosť proti krupobitiu.

Drevené strešné okná v detskej izbe

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Strešné okná Toso ®
Záruka: 10 rokov